Program e-pity Copyright 2022-2023 e-file sp. z o.o. sp. k. lub Program e-pity by e-file
top of page
PATRONATY
PATRONATY

Wszystkie płyty, które obejmujemy naszym Patronatem to płyty naszych Fundacyjnych Przyjaciół – fantastycznych polskich artystów-muzyków,
z którymi współpracujemy i których wspieramy.

ANNA LIPIAK
FEMALE POWER
ANNALIPIAK.jpg
AL7-Digipack-CD-4P-CYFRA-ZAMKNIETA_edite

Album „Female Power” to zbiór 12 utworów fortepianowych pięciu wybitnych kompozytorek z różnych okresów i stylów: m. in. Cécile Chaminade, Amy Beach, Clary Schumann, Marii Szymanowskiej i Grażyny Bacewicz. Te wyjątkowe kobiety były w stanie stworzyć inspirującą, wartościową muzykę pomimo dyskryminacji, osobistych trudności oraz społecznych i kulturowych przeszkód, z jakimi borykały się utalentowane artystki w ich czasach. Były odważnymi pionierkami, które nigdy nie zawahały się oddać sztuce. 

 

17 lipca 2023 roku mieliśmy przyjemność wysłuchać premierowego koncertu w Hali Koszyki z utworami, które znalazły się na płycie „Female Power”. 

WALICKI-POPIOŁEK DUO
IBERICO
CD cover

"Iberico" to debiutancki album duetu Walicki-Popiołek Duo w składzie Aleksandra Popiołek-Walicki - fortepian oraz Jakub Walicki - gitara, swego rodzaju podróż po krajach hiszpańskojęzycznych. Repertuar płyty tworzą utwory wspaniałych kompozytorów, m.in.: Manuela de Falli, Joaquina Malatsa, Isaaca Albeniza, Astora Piazzolli, Clarice Assad, Dusana Bogdanovica i innych.

WALICKI-POPIOŁEK DUO
MADE IN POLAND

Drugi album duetu gitarowo-fortepianowego zawierający muzykę współczesnych kompozytorów polskich inspirowaną bogactwem polskiego folkloru muzycznego. Każdy z utworów został napisany specjalnie dla członków Duetu. 

JOANNA SOCHACKA
PIANO MUSIC
CD cover

Ten niezwykły projekt pianistki Joanny Sochackiej w całości poświęcony jest fortepianowej twórczości Grażyny Bacewicz. Sama kompozytorka była postacią wybitną, niezwyklewszechstronną, wciąż stawiającą czoła w jej czasach popularnemu poglądowi, że kobieta z natury nie może być równie kreatywna jak mężczyzna...

Joanna pragnie przybliżyć twórczość artystki, chce uświadomić odbiorcom, że warto ożywiać ten dorobek kultury, który poniekąd został zapomniany. Ta płyta to nie tylko gwarantowana dawka przepięknej muzyki klasycznej, ale również przypomnienie o niezwyciężonej sile kobiety!

DOMBROVA PIANO DUO
KLASYCZNIE I ROZRYWKOWO

Klasycznie i rozrywkowo to debiutancki album duetu fortepianowego Dombrova Piano Duo w składzie Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk. Na płycie znajdziecie Państwo niezwykle urozmaicony repertuar, który jest połączeniem kompozycji muzyki klasycznej, filmowej oraz własnych aranżacji pianistów Łukasza i Krzysztofa.

Płytę można zakupić przez kontakt mailowy: dombrovapianoduo@gmail.com

ENSEMBLE GIARDINO DI DELIZIE
ALLA POLACCA
image_6483441.JPG
unnamed.jpg

Płyta Alla Polacca to podróż po Europie XVII i XVIII wieku śladem kompozytorów związanych z Polską i nawiązujących do polskiego stylu. Ukazana została tu barwna mozaika wzajemnych muzycznych wpływów i inspiracji ówczesnych twórców. Przenikanie się folkloru i muzyki poważnej, brzmienia wędrownych muzykantów i dworskiej elegancji oraz uwiecznione ślady ważnych wydarzeń historycznych sprawiają, że przemierzamy płytę z pasją poszukiwacza. 

 

Giardino di Delizie - zespół złożony z muzyków specjalizujących się w wykonawstwie na instrumentach historycznych. Działa w Rzymie i odkrywa dzieła zapomnianych polskich i włoskich kompozytorów oraz łączące te dwa kraje muzyczne zależności.

 

Cieszymy się, że możemy być Partnerem tego wyjątkowego albumu, który ukazał się nakładem japońskiej firmy fonograficznej Da Vinci Publishing.

Cuore Piano Trio 
NEVER TWICE
THE SAME
Cuore Piano Trio, Never twice the same. Grafika instagram PL.png
Cuore Piano Trio, Never twice the same. Grafika patroni PL.jpeg

Debiutancki album Cuore Piano Trio  „Never twice the same”, wydany przez hiszpańską wytwórnię KNS Classical to piękna muzyczna podróż zawierająca unikatowy repertuar rzadko wykonywanych utworów polskich, francuskich, amerykańskich i argentyńskich autorstwa Ludomira Różyckiego, Germaine Tailleferre, Paula Schoenfielda oraz Astora Piazzolli. Trio w składzie Zuzanna Małgorzata Budzyńska (skrzypce), Jadwiga Roguska (wiolonczela) i Szymon Ogryzek (fortepian), to pierwszy polski zespół kameralny z własnym cyklem koncertów w prestiżowym Musikverein w Wiedniu.

Mamy ogromną przyjemność i zaszczyt być Partnerem tej świetnej płyty.

bottom of page