Głównym celem Fundacji Julian Cochran Foundation jest wspieranie młodych śpiewaków i instrumentalistów w indywidualnych wyzwaniach związanych z rozwojem ich kariery artystycznej.
Od 2016 roku pomogliśmy ponad 300 artystom i artystkom którzy otrzymali od nas stypendia o łącznej wartości ponad 500 000 PLN.
Środki zebrane z 1,5% podatku w całości zostaną przeznaczone na stypendia artystyczne i przyczynią się do realnej pomocy związanej z rozwojem artystycznym młodych, polskich artystów-muzyków.
Dołącz do nas!
Przekazując 1,5% podatku
Julian Cochran Foundation
wspierasz młodych polskich muzyków.
Wpisz w swoje zeznanie podatkowe
za rok 2024.
Midnight Conctert. Występowali Julia Majewska, Eryk Koszela oraz Maksymilian Lejk.
Midnight Concerts. Występowało Duo di Doppia.
Młodzi muzycy mają zdolność
pobudzania wyobraźni społecznej
i przedstawiania nowych sposobów poznawania, rozumienia i nadawania sensu coraz bardziej złożonemu światu.
Muzyka może zmienić świat, ponieważ może zmienić ludzi.
Jak przekazać
podatku?
Aby przekazać 1,5% podatku na rzecz Julian Cochran Foundation należy:
-
wypełnić roczne zeznanie podatkowe
-
w deklaracji podatkowej w rubryce „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”, wpisać numer KRS 0000599917
Następnie do 30. kwietnia należy złożyć deklarację podatkową w Urzędzie Skarbowym.
1,5% podatku – ile to jest?
Przekazując 1,5% podatku w zeznaniu podatkowym PIT, podatnik nic nie traci – rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby oddać. Istnieje jednak opcja - może przekazać ją na rzecz Skarbu Państwa lub przekazać jednej z instytucji z listy Organizacji Pożytku Publicznego.
Sama procedura jest obecnie wyjątkowo prosta – podatnik nie musi sam dokonywać wpłaty na rachunek wybranej OPP. Wystarczy, że w składanym zeznaniu rocznym wskaże po prostu organizację, którą chce wesprzeć – podaje jej numer KRS. Wybranej Fundacji należną kwotę z 1,5% podatku przekaże już bezpośrednio administracja skarbowa.
Co osiągnęliśmy dzięki Waszemu wsparciu 1,5% podatku za rok 2022?
Dzięki osobom, które wsparły nas 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2022 zorganizowaliśmy ponad 50 bezpłatnych fizjoterapii dla artystów-muzyków.
Podczas spotkań “Twoje ciało Twój instrument” artyści zdobywają praktyczną wiedzę dotyczącą profilaktyki zapobiegania kontuzji. Bezpłatne konsultacje wspierają utrzymanie zdrowia i kondycji, umożliwiając artystom kontynuację dzielenia się pięknem muzyki.
Projekty stypendialne zrealizowane w latach 2016-2024
Program “Bridge to the Future” oferował młodym muzykom możliwość otrzymania stypendiów
o łącznej wartości 30,000 euro, wspierających ich artystyczny rozwój. Całe stypendium sfinansowane zostało przez Fundację Globalworth, Partnera Głównego programu. Rekrutacja rozpoczęła się
w październiku 2021 roku i wzbudziła duże zainteresowanie - przyciągnęła blisko 300 polskich artystów-muzyków, m.in. skrzypków, wiolonczelistów, pianistów, wokalistów i saksofonistów z ponad 25 ośrodków w kraju i 35 zagranicą. Dla piętnastu, utalentowanych młodych stypendystów, program jest ogromnym wsparciem w indywidualnych wyzwaniach związanych z rozwojem ich muzycznej kariery.
Jargar Strings
Dzięki współpracy z cenioną duńską firmą produkującą struny - Jargar Strings, wszystkie skrzypaczki i wszyscy skrzypkowie programu Bridge to the Future - Fundusz Wsparcia Młodych Artystów-Muzyków otrzymali zestawy strun Jargar Strings (Superior) o łącznej wartości ponad 1,000 euro.
Przedświąteczna edycja Funduszu Wsparcia Artystów powstała wraz ze wspaniałymi przyjaciółmi - Mecenasami. Dwie odsłony Przedświątecznego Funduszu przyciągnęły ponad 250 zgłoszeń i wsparły
23 młodych artystów-muzyków jednorazowym stypendium w wysokości 1000 złotych.
Podczas wiosennej edycji Funduszu Wsparcia Artystów w 2021 roku – ZMIEŃ STRUNY NA WIOSNĘ,
10 smyczkowców otrzymało stypendium rzeczowe
w postaci nowego kompletu strun firmy Pirasto.
W ciągu 3 dni otrzymaliśmy zawrotną liczbę 130 zgłoszeń.
Na początku maja 2021 otrzymaliśmy paczkę, która przemierzyła pół Świata! Co się w niej znajdowało?
360 stroików do klarnetu i saksofonu argentyńskiej rodzinnej firmy Gonzales Reeds. Stroiki wysłaliśmy
w 4 strony Polski do wspaniałych nauczycieli, którzy rozdysponowali je wśród najbardziej potrzebujących uczniów.
Wraz z Fundacją Borzymy, która prowadzi ośrodek rozwojowy Oddechowo pod Warszawą w listopadzie 2020 zainaugurowaliśmy serię 30 bezpłatnych, cotygodniowych sesji relaksacyjnych dla artystów - muzyków, na których obecnych było w sumie ponad 800 artystów, którzy łączyli się z nami nie tylko z Polski, ale i z całego świata.
Razem z duńską firmą Larsen Strings, zorganizowaliśmy nabór do akcji “Muzyczny Team”,
w której to bliskie osoby miały możliwość aplikować dla swojego przyjaciela (siostry/brata/żony/męża) muzyka o komplety strun z najnowszej serii Larsen Strings - Aurora.
Celem Funduszu jest wsparcie młodych pianistów
w zakresie ich rozwoju zawodowego, w tym m.in. udzielanie stypendiów naukowych, wsparcie
w uczestnictwie w klasach mistrzowskich
i rezydencjach artystycznych oraz wizytach studyjnych.
Bezpłatne projekty skierowane do dzieci realizowane w latach 2017-2024
Jeśli masz jakieś pytanie, skontaktuj się ze mną!