PROJEKTY 

ZREALIZOWANE

PROJEKTY 

host of the concert speaking

SYMPHAR MUSICAL FRIDAYS

 

Cotygodniowe koncerty online, które rozpoczęliśmy na początku maja 2020 były wydarzeniem integrującym lekarzy związanych z polską firmą farmaceutyczną Symphar, podziękowaniem za ich ogromną pracę, jaką wykonują w walce z pandemią Covid-19.

Transmisje na Facebooku oglądało i komentowało tysiące osób, nie tylko z Polski, ale również z innych miejsc na świecie (np. Australii, Włoch, Niemiec, Szwajcarii). Podczas ośmiu wyjątkowych wydarzeń mieliśmy zaszczyt przedstawić gościom 10 utalentowanych młodych muzyków z Polski, którzy nie tylko grali, ale także opowiadali o wybranych przez siebie utworach, a po recitalu odpowiadali na zadane przez publiczność pytania.

artists fund poster

FUNDUSZ WSPARCIA

ARTYSTÓW

EDYCJA ŚWIĄTECZNA

 

W związku z ciężką sytuacją, w której znalazła się branża kreatywna nasza fundacja wyszła naprzeciw potrzebom młodych artystów - muzyków. Świąteczna edycja Funduszu Wsparcia Artystów przyciągnęła ponad 150 aplikacji i wsparła 10 muzyków jednorazowym stypendium. 

 

 

STYPENDYŚCI:

Natalia Ciostek

Michalina Gryzio

Weronika Górska

Emilia Jastrzębska

Ziemowit Klimek

Lena Michajłów

Paweł Popko

Jadwiga Roguska

Magdalena Szuba

Sławomira Wilga

FUNDUSZ WSPARCIA

MŁODYCH PIANISTÓW

Celem Funduszu było wsparcie młodych pianistów w zakresie ich rozwoju zawodowego, w tym m.in.: udzielanie stypendiów naukowych, wsparcie w uczestnictwie w klasach mistrzowskich i rezydencjach artystycznych oraz wizytach studyjnych.

 

Fundusz powstał z inicjatywy i dzięki wsparciu Pana Zbigniewa Cylnego, Prezesa firmy SCM Sp. z o.o. - przyjaciela i darczyńcy Fundacji.

 

STYPENDYŚCI POPRZEDNICH EDYCJI:

 

Aleksandra Bobrowska

Aleksandra Czerniecka

Juliusz Goniarski

Piotr Jaworski

Cezary Karwowski

Agnieszka Korpyta

Mischa Kozłowski

Kuba Matuszczyk

Marta Plasota

Paweł Popko

Joanna Sochacka

Jagoda Stanicka

Michał Sztekmiler

Katarzyna Wesołowska

 
inside of galeria młociny

NIEDZIELE

Z MUZYKĄ KLASYCZNĄ

W GALERII MŁOCINY

Projekt kulturalny, który powstał w ramach współpracy z bielańskim centrum handlowym. Ta wyjątkowa inicjatywa popularyzująca muzykę klasyczną, nie tylko pozwoliła uczestnikom spędzić czas w sposób angażujący i rozwijający, ale przede wszystkim była zupełnie nowym doświadczeniem – zarówno dla artystów, jak i samej publiczności. Niezobowiązująca atmosfera, otwartość oraz możliwości podzielenia się swoimi wrażeniami przełamała bariery pomiędzy odbiorcami, a osobami występującymi na scenie.

 

„Niedziela z muzyką klasyczną” odbywała się w Galerii Młociny w każdą drugą niedzielę miesiąca. Stałymi punktami programu były przedstawienia teatralne, audycje dla dzieci, a także koncerty młodych i utalentowanych pianistów . 

MINDSPACE AFTER-WORK CLASSICS

Cykl ekskluzywnych recitali przeznaczonych dla środowiska ludzi biznesu odbywających się w przepięknej przestrzeni warszawskiego oddziału Mindspace. Kuratorem I edycji Projektu, był wybitny brytyjski wiolonczelista Jacob Shaw, który zaprosił do współpracy swoich przyjaciół - znakomitych artystów z różnych zakątków świata (David Lau Magnussen / Denmark; Scandinavian Cello School /  Uk, Denmark, Croatia, Australia, Poland, Germany, Spain; Trio Sol / UK, Australia, Korea)

 

Całość została zainspirowana cyklem Yellow Lounge, który odbywa się w Berlinie i jest organizowany przez Deutsche Grammophon / Universal Classics.

 

To wspaniała okazja do wysłuchania występu muzycznego w kameralnej oprawie, wciągającej rozmowy z wykonawcami czy omówienia planów na przyszłość - a wszystko to przy lampce wina.

 

Współorganizatorem finałowego wydarzenia II Edycji podczas którego wystąpiła japońska pianistka Yukiko Hinami była m.in Ambasada Australii w Polsce.

classical music poster

KONKURSY Z MUZYKĄ FILMOWĄ

Seria cotygodniowych zagadek muzyczno - filmowych na Instagramie Julian Cochran Foundation przygotowanych wspólnie z Dombrova Piano Duo.

 

Projekt angażował miłośników muzyki do wspólnej zabawy. Była to idealna okazja do oderwania się od codzienności i wysłuchania przepięknych melodii z kultowych filmów w oraz Krzysztofa Włodarczyka. Przy realizacji dźwięku oraz obrazu pomogło nam Hała’s Studio.
 

  • Instagram
relaxation classes poster

Wraz z Fundacją Borzymy, która prowadzi ośrodek rozwojowy Oddechowo pod Warszawą, uruchomiliśmy w listopadzie 2020, serię bezpłatnych, cotygodniowych sesji relaksacyjnych dla artystów - muzyków.

 

Regularny trening relaksacji ma pomóc muzykom w zachowaniu równowagi emocjonalnej i odnowieniu zasobów, które pozwolają im łatwiej radzić sobie z życiowymi wyzwaniami oraz pobudzają ich kreatywność. 

 

Zajęcia poprowadziła Sylwia Buczak - Instruktorka relaksacji, technik oddechowych, jogi oraz zdrowego kręgosłupa. Pasjonatka dobrostanu, zdrowego stylu życia i holistycznego podejścia do zdrowia.


Całe wydarzenie finansuje, w ramach swoich działań fundacyjnych statutowych Fundacja Borzymy, która prowadzi ośrodek rozwojowy Oddechowo pod Warszawą.

ZAJĘCIA 

RELAKSACYJNE